.

 מכללת "ימים"

השער לחכמת הקבלה - ברוכים הבאים

השיעורים מוקדשים לעילוי נשמת ברוך בן אברהם וגניה ז"ל ורעיתו רבקה בת דוד ואיטה ז"ל

הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם אֲדֹנָי יְהוִה וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ לֹא רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם לִשְׁמֹעַ אֵת דִּבְרֵי יְהוָה.          עמוס ח' י"א

מחשבה, דיבור ומעשה משפיעים על המציאות

חכמת הקבלה מסבירה את משמעות החיים

הכניסה לחלק מהקורסים מותנת בהרשמה בלבד וחלק בתשלום, על מנת שנציג העמותה יחזור אליכם נא מלאו את הפרטים הבאים  (לתקנון לחצו כאן)

ניתן לצפות בשיעור ניסיון ולהרשם לקורס בודד באמצעות לחיצה על הקורס הרצוי לך

רפואה וקבלה

מה מיוחד בקורס?
מיוחדות הקורס לרפואה קבלית נובעת מכך שהוא עוסק ברובד האנרגטי של המחלות מכיוון שבזמננו יש מקרים שבהם תרופה או טיפול תזונתי לא מצליחים לגרום לריפוי!

עבודה רוחנית

קורס עבודה רוחנית מבוסס על מאמר לסיום הזוהר של המקובל הרב יהודה אשלג, בעל הסולם.
הקורס מתווה דרך להתפתחות אישית.

תובנות פרקטיות בפרשת השבוע

פרשת השבוע מלמדת תובנות פרקטיות לחיים, מעשירה את ההבנה הרוחנית ומעניקה כלים להתפתחות רוחנית

 

אסטרולוגיה

לימוד אודות האסטרולוגיה הקבלית וכן הסבר לגבי כל מזל ומזל, ידע כללי וגם אותיות החודש על פי הקבלה

 

 

מדיטציות לרפואה

מדיטציות מיוחדות ופשוטות כאחד לרפואה להגנה והסרת חסימות באמצעות צירופי שמות קבליים

 

קבלה למתחיל

האם בריאת העולם הסתיימה? האם לאחר שנבראנו, אנחנו פסיביים או נוכל להמשיך ולהיברא כל יום מחדש בבחינת "ובטובו מחדש בכל יום תמיד מעשה בראשית"?
נבדוק את האמת - האם יש לנו בחירה חופשית?

פרנסה ורוחניות

העיסוק בפרנסה בדרך כלל לוקח את מירב זמננו, חשוב שנדע להפיק ערך נעלה ובכך הזמן יהיה נעלה יותר, בשיעורים נלמד על הקשר בין פרנסה ומודעות רוחנית

ע"ב שמות

קורס ע"ב שמות מנגיש את השימוש בשמות קדושים בדרך המותרת ואפשרית לכל אדם.
המטרה - התחברות לברכה והתפתחות רוחנית באמצעות השמות.

ראשי חודשים

ידוע בקבלה שראש החודש משפיע על החודש כולו, לכן כדאי להבין את מהות החודש על מנת שנוכל להתחבר לברכה המתגלה בזרע של החודש ובאמצעותה להמתיק דין העלול להתרחש במשך החודש.

הרצאות כללי

הרצאות שונות ונושאים מיוחדים שלמדנו במשך השנים

 

לימוד בספר הזוהר

"בזכות ספר הזוהר תתגלה הגאולה ברחמים" השיעורים המצורפים מהווים הזדמנות להתחבר לברכה הצפונה בלימוד ספר הזוהר

רוחניות והחגים

החיים של כל אדם יהודי מושפעים מאד מחגי ישראל, בקורס זה נענה מהי המשמעות הפנימית/רוחנית של החגים ומהי הברכה אותה אפשר לבקש בכל חג וחג.

תע"ס חלק א'

תלמוד עשר הספירות הוא פירוש מקיף של בעל הסולם, המקובל הרב יהודה אשלג, לעץ החיים הקבלי. הפירוש כולל מילון מושגים קבלי רחב היקף ותשובות לשאלות המנחות אותנו בדרך הלימוד.

תע"ס חלק ג'

תלמוד עשר הספירות הוא פירוש מקיף של בעל הסולם, המקובל הרב יהודה אשלג, לעץ החיים הקבלי. הפירוש כולל מילון מושגים קבלי רחב הקף ותשובות לשאלות המנחות אותנו בדרך הלימוד.

משמעות המצוות

כמו גוף המונע על ידי כוח בלתי נראה, על ידי הנשמה, כך גם למצוות יש חלק רוחני פנימי ניסתר

 

 

תיקון המידות על-פי פרקי אבות

אמרו חכמנו "דרך ארץ קדמה לתורה" כלומר התפתחות רוחנית אמיתית מתחילה בתיקון המידות. שיעורים אלו מתאימים לכל מי שרוצה תוספת עזרה בתהליך ההתפתחות האישית, אפשר ללמוד גם ללא כל רקע בחכמת הקבלה. 

 

משמעות קבלית לכוח האותיות

"בעשרה מאמרות נברא העולם", עשרת החוקים המפורסמים בעולם נקראים "עשרת הדברות" והרוח שנפח הבורא בתוכנו נקראת על-ידי אונקלוס בתירגום של התורה לארמית "רוח ממללא" כלומר רוח מדברת. יש כוח מיוחד בלשון הקודש, באותיות העבריות כדאי להכנס ולהחכים.

חוויות תלמידים

קראו את מה שיש לתלמידים שלנו לספר...

חוות דעת על קורס רפואה וקבלה, מכללת גליל מערבי

שעורים אלה הם כזריקה רוחנית, שנספגת בכל תא ותא וממלאת אותו באנרגיה שלא ידענו שחסרה.הרב נגר, בידיעותיו הרבות, ברגישות, קשב ומסירות אין-קץ למשימתו, הצליח להוביל כל אחד מאיתנו אל הצמתים שבהם הוא חווה עכבות וכישלונות, עוגמות נפש וצער בחייו ולמצוא את האור למנף את הרגשות וההשלכות הנלוות, למקום של התפתחות ותיקון. בנוסף, למדנו למצוא עוצמות וכוחות שטמונים בתוכנו ולראות את כל הטוב שיש בחיינו ובחובנו. ועל כך אודה לו הרבה אחרי תום הקורס.       בברכה, אווה דהאן

חוות דעת – קורס רפואה וקבלה שלב ב', מכללת גליל מערבי

עם סיום הקורס רצוני להודות לך על מה שהענקת לנו במסגרת הקורס, מתוך ים אוצרות הקבלה ,בחרת כלים בהם נעזרנו ונוכל לעזור לאחרים ולכל מי שזקוק לריפוי,פיזי נפשי ,ורגשי,,,,,כמטפל הוליסטי ינקתי את הידע באהבה וחומר הלימוד תאם את יכולת הקיבול של הכיתה.    אין ספק שיש עוד מה ללמוד לשנן שוב ושוב,אך בעזרתך הבנו את העיקרון ונלך בדרך בה הנחת אותנו בהבנה וסבלנות.        בעזרת הכלים שלמדנו במהלך הקורס,התוודענו להיבטים שונים באישיות ונשמת האדם וחייו. העשרת את הידע שרכשנו בשלב א של קורס הקבלה והיום יוצאים לדרך חכמה מובנת יותר,על כך מודה אני לך בשמי ובשם כיתת הלימוד   בברכה דניאל ברוך נהריה

ברגשי-חום פנימי שמצליח להמיס במקצת את הרצון לקבל לעצמך. מעבר לכך ים של תובנות להבהרת שאלות רבות על מהות והתנהלות היום יום וגם קורטוב של רוח שמצליח לרומם מעל הדגירה
תודה על הכול חזי
משה כהן
שסק סחר וקמעונאות

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.